Kronika

               

Kronika Szkoły Muzycznej
im. Władysława Szpilmana

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi uzyskała wpis do ewidencji szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w dniu 23 sierpnia 2010 r.,
pod nr.: 549/10/2010

Społeczna Szkoła Muzyczna im. Władysława Szpilmana w Łodzi posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr DSA-WOP.IS-802/4/11 DEK/35800/2011/IS

Rok szkolny 2016 / 2017

XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
im. Henryka Wieniawskiego

W dniach 8 - 23 października 2016 roku w Poznaniu odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
im. Henryka Wieniawskiego

Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi zorganizowała wyjazd na II etap przesłuchań.

Podczas tej uroczystości wykonano wspolna zdjęcia z prof. dr hab. Konstantym Andrzejem Kulką.

       

JURORZY:

  1. Krzysztof Pederecki - Honorowy Przewodniczący Jury
  2. Maxim Vengerow - Przewodniczący Jury
  3. Alena Baeva,
  4. Zakhar Bron,
  5. Bartosz Bryła,
  6. Ilya Gringolts,
  7. Robert Kabaraq,
  8. Dong-Suk Kang,
  9. Konstanty Andrzej Kulka,
  10. Marios Papadopoulos,
  11. Mayumi Seiler,
  12. Kyoko Takezawa,
  13. Akiko Tatsumi,
  14. Vera Tsu Wei-Ling,
  15. Peter Zazofsky.

KAPITUŁA KRYTYKÓW :

  1. Adam Olaf Gibowski,
  2. Jacek Kawryluk
  3. Robert Kamyk,
  4. Konrad Mielnik,
  5. Jakub Puchalski,
  6. Adam Rozlach,
  7. Dorota Szwarcman.

UCZESTNICY I ETAPU:

  1. Hanna Asieieva (Ukraina),
  2. Marie Begin (Kanada),
  3. Zufina Bekmoldinova (Kazachstan)
  4. Christina Brabetz (Niemcy),
  5. Maciej Burdzy (Polska),
  6. Jung Min Choi (Korea Poludniowa),
  7. Weronika Dziadek (Polska),
  8. Gregoire Girard (Francja),
  9. Semion Gurevich (Rosja),
  10. Amalia Hall (Nowa Zelandia),
  11. Mone Hattori (Japonia),
  12. Luke Hsu (USA),
  13. Yiliang Jiang (Chiny),
  14. Bomsori Kim (Korea Południowa),
  15. Chihiro Kitada (Japonia),
  16. Celina Kotz (Polska)
  17. Maria Kouznetsova (Francja),
  18. Erzhan Kulibaev (Kazachstan),
  19. Aleksander Kuznetsov (Rosja/Szwajcaria),
  20. Stepan Lavrov (Rosja),
  21. Marisol Lee (Korea Południowa)
  22. Kevin Lin (USA),
  23. Richard Lin (Tajwan/USA),
  24. Vera Lopatina (Rosja
  25. Robert Łaguniak (Polska),
  26. . Anna Malesza (Polska),
  27. Amelia Maszońska (Polska),
  28. Jan Mazur (Polska),
  29. Rustem Monasypov (Rosja),
  30. Haruka Nagao (Japonia),
  31. Yukino Nakamura (Japonia),
  32. Shuichi Okada (Japonia),
  33. Seiji Okamoto (Japonia),
  34. Kamran Omarli (Azerbejdżan),
  35. Anna Orlik I(Polska),
  36. Grace Park (USA),
  37. Eva Rabchevska (Ukraina),
  38. Hadar Rimon (Izrael),
  39. . Xingzhou Rong (Chiny),
  40. Alexis Roussine (Francja)
  41. Arsenis Selalmazidis (Grecja/Rosja),
  42. Ryosuke Suho (Japonia),
  43. Maja Syrnicka (Polska),
  44. Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja),
  45. Shiori Terauchi (Japonia),
  46. Yuna Toki (Japonia),
  47. Maria Włoszczowska (Polska),
  48. Vasyl Zatsikha (Ukraina).

UCZESTNICY II ETAPU:

  1. 1. Hanna Asieieva (Ukraina),
  2. 6. Jung Min Choi (Korea Poludniowa)
  3. 9. Semion Gurevich (Rosja),
  4. 10. Amalia Hall (Nowa Zelandia),
  5. 11. Mone Hattori (Japonia),
  6. 12. Luke Hsu (USA
  7. 14. Bomsori Kim (Korea Południowa),
  8. 16. Celina Kotz (Polska),
  9. 17. Maria Kouznetsova (Francja),
  10. 19. Aleksander Kuznetsov (Rosja/Szwajcaria),
  11. 23. Richard Lin (Tajwan/USA),
  12. 24. Vera Lopatina (Rosja),
  13. 25. Robert Łaguniak (Polska),
  14. 26. Anna Malesza (Polska),
  15. 27. Amelia Maszońska (Polska),
  16. 31. Yukino Nakamura (Japonia),
  17. 33. Seiji Okamoto (Japonia),
  18. 37. Eva Rabchevska (Ukraina),
  19. 41. Arsenis Selalmazidis (Grecja/Rosja),
  20. 42. Ryosuke Suho (Japonia),
  21. 43. Maja Syrnicka (Polska),
  22. 44. Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja),
  23. 45. Shiori Terauchi (Japonia),
  24. 46. Yuna Toki (Japonia),
  25. 47. Maria Włoszczowska (Polska),
  26. 48. Vasyl Zatsikha (Ukraina).

UCZESTNICY III ETAPU:

  1. 1. Hanna Asieieva (Ukraina
  2. 10. Amalia Hall (Nowa Zelandia),
  3. 14. Bomsori Kim (Korea Południowa),
  4. 16. Celina Kotz (Polska),
  5. 23. Richard Lin (Tajwan/USA),
  6. 25. Robert Łaguniak (Polska),
  7. 27. Amelia Maszońska (Polska),
  8. 33. Seiji Okamoto (Japonia),
  9. 41. Arsenis Selalmazidis (Grecja/Rosja),
  10. 42. Ryosuke Suho (Japonia),
  11. 44. Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja),
  12. 47. Maria Włoszczowska (Polska).

UCZESTNICY IV ETAPU:

  1. 14. Bomsori Kim (Korea Południowa),
  2. 23. Richard Lin (Tajwan/USA),
  3. 33. Seiji Okamoto (Japonia),
  4. 42. Ryosuke Suho (Japonia),
  5. 44. Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja),
  6. 47. Maria Włoszczowska (Polska),
  7. 12. Luke Hsu (USA).

Decyzją JURY XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu nagrody otrzymali:
Nagroda
Nr kandydata
Wykonawca
Kraj / Państwo
I nagroda44 Veriko Tchumburidze Gruzja / Turcja
II nagroda33 Seiji Okamoto Japonia
II nagroda14Bomsori Kim Korea Południowa
III nagroda-Nie przyznano-
IV nagroda12Luke Hsu USA
V nagroda23Richard Lin Tajwan / USA
VI nagroda47Maria Włoszczowska Polska
VII nagroda42Ryosuke Suho Japonia

Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu

W dniu 15 października 2016 roku po uczestnictwie na II etapie przesłuchań XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego nasza Szkołe zwiedziła Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu

        

        

Galeria foto z Muzeum Instrumentów Muzycznych
w Poznaniu

W dniu 15 pqździernika 2016 roku po uczestnictwie na II etapie przesłuchań XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego nasza Szkołe zwiedziła Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu

       

       

       

       

       

       

Koncert "Jesienne muzykowanie" - 21.11.2016 r.

W dniu 21.11.2016 r. o godz. 16:30 ( poniedziałek) w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 2a
odbył się koncert Uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

       

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

Program Wykonawca Przygotowanie
E.Iwan : "Deszczyk" Oscar Hofman - skrzypce kl. I/6 Janusz Karpiński
K.Druszkiewicz : "Bajeczka o Czarnych Murzynkach" Lev Gershtein - fortepian kl. I/6 Małgorzata Zając
G.Ph.Telemann : "Gawot" Malena Obidoska - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
Ch.Dancla : "La Valse" Gabriela Graczyk - skrzypce kl. II/6 Joanna Góras
T.Stachak : "Wspomnienie z Hiszpanii" Zofia Szymańska - gitara Studium Leszek Mrózek
Melodia : "Oh, Susannah" Roksana Krzymińska - fortepian kl. II/6 Małgorzata Zając
H.Germer : "Etiuda C-dur" Jagoda Tranda - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
M.Aaron : "Wspomnienie" Weronika Skrzypczak - fort. dod. 1-szy rok n. Małgorzata Drzewicka
J.Garścia : "Miasto na wyspie Hokkaido" Krystyna Prośniak - fort. dod. 1-szy rok n. Małgorzata Drzewicka
M.Popławski : "Mazur" Ania Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
T.Stachak : "Mały romans" Karolina Franek - gitara kl. III/6 Wiesław Kondraciuk
Johanes Strauss : "The Blue Danube" Weronika Jankowska - flet kl. II/6 Przemysław Wiśniewski
A.Dvorak : "Humoreska" Krystyna Prośniak - skrzypce kl. III/6 Janusz Karpiński
D.Obijalska : "Domek na prerii" Martyna Banaszkiewicz - skrzypce 2-gi inst. Janusz Karpiński
N.Levi : "Tarantella" Ania Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
Maja Przywara - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
RSchumann : "Wesoły wieśniak" Weronika Iżel - fortepian kl. IV/6 Tadeusz Kawczyński
Hermann - Walentynowicz: "Leśny strumyk" Weronika Skrzypczak - skrzypce kl. II/4 Joanna Góras
V.A.Mozart : "Rondo" Jakub Muszyński - skrzypce kl. II/4 Janusz Karpiński
L.Partnoff : "Fantazja rosyjska" Zofia Janaszkiewicz - skrzypce kl. II/4 Janusz Karpiński
J.Garścia: "Kamienna lampa w herbacianym ogrodzie" Filip Kolecki - fortepian kl. III/4 Jakub Kamiński
A.Fiocco : "Allegro" Wiktor Magielski - skrzypce kl. V/6 Joanna Góras
C.Saint-Deans: "Łabędź" Hubert Wodziak - fortepian kl. VI/6 Jakub Kamiński
M.Carcassi : "Pastorale" Amelia Bieniek - gitara kl. VI/6 Wiesław Kondraciuk
M.Carcassi : "Andante" Melody Nowicka - gitara kl. VI/6 Katarzyna Stępień
J.F.Burgmuller : "Etiuda C-dur" Nadia Schulde - Jagiełło - fortepian kl. VI/6 Małgorzata Zając
S.Heller : "Etiuda h-moll" Aleksandra Andrzejkowicz - fortepian kl. IV/4 Małgorzata Zając
F.Carulli : "Walc z wariacjami" Michał Skrzypczak - gitara kl. II/4 Katarzyna Stępień
T.Stachak : "Mały romans"
T.Stachak : "Marsz z wariacjami" Martyna Kuczewska - gitara kl. III/4 Katarzyna Stępień
T.Stachak : "Mały romans"
F.Carulli : "Walc z wariacjami" Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. IV/6 Wiesław Kondraciuk
T.Stachak : "Mały romans"
Jorge Cardoso : "Suita dziecięca cz.2" Daniel Sobczyński - gitara kl. V/6 Marek Wysocki
Nr 5 : Chamame"
Nr 9 Polo Venezolano "Diego"
Barbara Mączkowska - skrzypce kl. IV/6  Barbara Mączkowska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
A.Vivaldi : "Koncert G-dur cz.I"
L.v.Beethoven : "Rondo" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
A.Komarowski : "Koncert A-dur cz.I"
Akompaniament p. Małgorzata Zając
p. Małgorzata Drzewicka
p. Jakub Kamiński

Galeria Foto z koncertu "Jesienne muzykowanie"
- 21.11.2016

W dniu 21.11.2016 r. o godz. 16:30 ( poniedziałek) w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 2a
odbył się koncert Uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

       

       

       

       

       

       

Koncert "Jesienne muzykowanie" - 22.11.2016 r.

W dniu 22.11.2016 r. o godz. 16:30 ( wtorek) w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 2a
odbył się koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

        

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
"Dźwięki przyrody" Zespół "Wiolinki" Marlena Barszczewska
A.de' Call : "Adagio" Wojciech Sowiński - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
M.Shak : "W lesie" Krzysztof Sikorski - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
W.A.Mozart : "Pieśń pastuszka" Natalia Zalewska - flet kl. I/6 Przemysław Wiśniewski
Paul Harris : "Setting off" Miłosz Bednarek - klarnet - kl. I/6 Elżbieta Stańczak
E.Błaszczyk : "Menuet" Lena Łopata - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
C.Gurlitt : "Etiuda a-moll" Urszula Wrzesińska - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
S.Majkapar : "W ogródku" Małgorzata Trębska - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
L.v Beethoven : "Przepiękny kwiatek" Agata Łukasik - flet kl. II/6 Przemysław Wiśniewski
N.Levi : "Tarantella" Wojciech Dobrski - skrzypce kl. III/6 Janusz Karpiński
F.H?nten : "Etiuda C-dur" Ada Piaseczna - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
M.Shak : "Pląsy" Aleksander Maląg - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
J.S.Bach : "Polonez" Maria Stępień - fortepian kl. III/6 Małgorzata Drzewicka
Fr. Kuhlau : "Wariacje G-dur" Kornel Beta - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
Paul Harris : "Pop corn" Maciej Suwała - klarnet - kl. III/6 Elżbieta Stańczak
T.Stachak : "Walc południowo - amerykański" Alicja Firaza - gitara kl. IV/6 Wiesław Kondraciuk
A.Diabelli : "Sonatina G-dur" Maria Wojciechowska - fortepian kl. II/4 Barbara Weber
C.P.Wales : "Zegar dziadunia" Gabrysia Kaźmierczak - klarnet dod. Elżbieta Stańczak
L.v. Beethoven : "Rondo" Zuzanna Różalska - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
J.Ph. Rameau : "Rigaudon" Katarzyna Galewska - skrzypce III r.n. Janusz Karpiński
D.Kabalewski : "Piosenka op.27" Maja Goczał - fortepian kl. V/6 Tadeusz Kawczyński
S.Porter : "Nelly Bly" Wiktoria Stasiak - klarnet - kl. V/6 Elżbieta Stańczak
H.Lemoine : "Etiuda As-dur" Maciej Sulgostowski - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
Ch. Harris : "Tesknię za Tobą, Luizo" Jan Makowski - klarnet - II r.n. akompaniament: mama
Joanna Makowska
Elżbieta Stańczak
Fr.Kuhlau : "Rondo z sonatiny C-dur" Ewa Trębska - fortepian kl. IV/6 Tadeusz Kawczyński
P.Czajkowski : "Myśli poranne"
L.v. Beethoven: "Sonatina F-dur"Aleks Tomaszewski - fortepian kl. IV/6 Barbara Weber
J.Garścia : "Ogród zimowy z sikorką"
J.S.Bach : "Inwencja 2-gł. F-dur nr 8"Jakub Stępnik - fortepian kl. V/6 Barbara Weber
R.Schumann : "O dalekiej krainie"
J.S.Bach : "Małe preludium nr 1" Gabriela Kaźmierczak - fortepian kl. V/6 Barbara Weber
P.Czajkowski : "Pieśń skowronka"
A.Piazzolla : "Adios Nonino" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
Marta Pękala - gitara kl. II/4 Marek Wysocki
Akompaniament:p. Małgorzata Zając
p. Małgorzata Drzewicka
p. Jakub Kamiński

Galeria Foto z koncertu "Jesienne muzykowanie"
- 22.11.2016

W dniu 22.11.2016 r. o godz. 16:30 ( wtorek) w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 2a odbył się
koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi.

       

       

       

       

       

       

       

Konkurs "Duettino" Warszawa - 02-04.12.2016 r.

W dniach 02-04 grudnia 2016 r. ( piatek - niedziela) w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im.E.Młynarskiego w Warszawie odbyl się uroczysty Konkurs "Duettino 2016"

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
  1. Patrycja Urbańska
  2. i Marta Pękala

     

       

Koncert w Domu Małego Dziecka w Łodzi 2016

W dniu 02.12.2016 r. (piątek) uczniowie naszej Szkoły Muzycznej odwiedzili Dom Małego Dziecka w Łodzi

Oprócz koncertu przekazaliśmy prezenty i owoce dla wychowanków Domu Małego Dziecka w Łodzi

Nasza Szkoła otrzymała również podziękowania od Dyrekcji Domu Małego Dziecka w Łodzi

Koncert Świąteczny 15.12.2016 r.

W dniach 15 grudnia 2016 r. ( czwartek ) o godz. 16:30 odbył się Koncert Świąteczny w Auli w gmachu Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi, ul. Wileńska 22a

       

Wykonawcy:

  1. klasa III/6 z akompaniamentem fortepianu
  2. Wojciech Sowiński - gitara kl. I/6
  3. Miłosz Bartela - gitara kl. I/6
  4. Krzyś Zgoda - fortepian kl. I/6
  5. Lena Grot - fortepian kl. I/6
  6. Lev Gershtein - fortepian kl. I/6
  7. Oscar Hofman - skrzypce kl. I/6
  8. Patrycja Urbańska - fortep.dod . I rok nauki
  9. Zuzanna Różalska - fort. dod. I rok nauki
  10. Malena Obidoska - fortepian kl. II/6
  11. Michalina Kobus - gitara kl. II/6
  12. Krysia Prośniak - skrzypce kl. III/6
  13. Wojciech Szymański - gitara Studium
  14. Zofia Szymańska - gitara Studium
  15. Jagoda Tranda, Mariola Pacałowska -śpiew
  16. Kornel Beta - fortepian kl. III/6
  17. Marysia Stępień - fortepian kl. III/6
  18. Maja Przywara - gitara kl. III/6
  19. Zuzanna Różalska - skrzypce kl. V/6
  20. Łucja Bassendowska-Kisiel - gitara kl. III/4
  21. Filip Bassendowski-Kisiel - gitara kl. III/4
  22. Laura Dembińska - gitara kl. II/4
  23. Lena Łopata, Maja Pacholczyk - śpiew
  24. Amelia Marszałek - gitara kl. VI/6
  25. Mateusz Adamczyk - gitara kl. VI/6
  26. Olivier Augustyniak - gitara kl. VI/6
  27. Zofia Janaszkiewicz - skrzypce kl. II/4
  28. Michał Skrzypczak - gitara kl. II/4
  29. Maciej Sulgostowski - fortepian kl. VI/6
  30. Sara Chojnacka - skrzypce kl. V/6
  31. Martyna Kuczewska - gitara kl. III/4
  32. Filip Kolecki - fortepian kl. III/4
  33. Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6
  34. Hubert Wodziak - fortepian kl. VI/6

Akompaniament

  1. p. Małgorzarta Zając
  2. p. Malgorzata Drzewicka
  3. p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu Świątecznego - 15.12.2016

W dniu 15 grudnia 2016 r. ( czwartek ) o godz. 16:30 odbył się Koncert Świąteczny w Auli w gmachu Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi, ul. Wileńska 22a

       

       

       

       

       

       

   

Koncert Świąteczny - 16.12.2016 r.

W dniu 16 grudnia 2016 r. ( piątek) o godz 16:30 odbył się Koncert Świąteczny w Auli w gmachu Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi, ul. Wileńska 22a

       

Wykonawcy:

  1. Zespół wokalny "Wiolinki"
  2. Miłosz Bednarek - klarnet kl. I/6
  3. Urszula Wrzesińska - fortepian kl. II/6
  4. Ania Olszewska - gitara kl. I/6
  5. Małgorzata Trębska - fortepian kl. II/6
  6. Urszula Wrzesińska - śpiew
  7. Lena Grot - śpiew
  8. Karolina Franek - gitara kl. III/6
  9. Ania Ślązak - skrzypce kl. II/6
  10. Lena Łopata - fortepian kl. II/6
  11. Alicja Firaza - gitara kl. III/6
  12. Maciej Suwała - klarnet kl. III/6
  13. Aleks Tomaszewski - fortepian kl. IV/6
  14. Martyna Banaszkiewicz - skrzypce II rok n.
  15. Katarzyna Galewska - skrzypce
  16. Ania Olszewska - śpiew
  17. Wojciech Dobrski - skrzypce kl. III/6
  18. Weronika Iżel - fortepian kl. IV/6
  19. Paulina Kasprzyk - fortepian kl. I/4
  20. Agata Łukasik - śpiew
  21. Jakub Muszyński - skrzypce kl. II/4
  22. Maria Wojciechowska - fortepian kl. II/4
  23. Barbara Mączkowska - skrzypce kl. IV/6
  24. Gabrysia Kaźmierczak - klarnet dod
  25. Ewa Trębska - fortepian kl. IV/6
  26. Wiktoria Stasiak - klarnet kl. V/6
  27. Jan Makowski - klarnet
  28. Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. IV/6
  29. Daniel Sobczyński - gitara kl. IV/6
  30. Artur Zheng - fortepian
  31. Edward Zheng - fortepian
  32. Aleksander Maląg - gitara

Akompaniament

  1. p. Małgorzarta Zając
  2. p. Malgorzata Drzewicka
  3. p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu Świątecznego - 16.12.2016 r.

W dniu 16 grudnia 2016 r. ( piątek) o godz 16:30 odbył się Koncert Świąteczny w Auli w gmachu Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi, ul. Wileńska 22a

       

       

       

       

       

Zgierskie Spotkania Wiolinistów 2016

W dniu 21 grudnia 2016 r. ( sroda) w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgierzu odbyły się Zgierskie Spotkania Wiolinistów

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
  1. Patrycja Urbańska
  2. i Barbara Mączkowska.

Przesłuchania Regionalne CEA - 2016

W miesiącu grudniu 2016 roku odbyły się Przesluchania Regionalne CEA

Na Przesłuchaniach Regionalnych CEA naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  1. Aleks Tomaszewski - fortepian kl. IV cykl 6-letni,
  2. Barbara Mączkowska - skrzypce kl. IV cykl 6-letni,
  3. Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV cykl 6-letni,
  4. Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. IV cykl 6-letni,
  5. Daniel Sobczyński - gitara kl. V cykl 6-letni,
  6. Michał Skrzypczak - gitara kl. II cykl 4-letni.

     

     

     

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. !!!

Koncert Noworoczny - 04.01.2017 r.

W dniu 4 stycznia 2017 roku ( środa) o godz. 16:30 odbył się Koncert Noworoczny

     

W koncercie brały udział dzieci:
  1. Ania Olszewska,
  2. Aleksander Maląg,
  3. Aleksandra Wasik,
  4. Jan Matuszewski,
  5. Lena Łopata,
  6. Maciej Sulgostowski,
  7. Agata Łukasik,
  8. Oliwia Hanysz,
  9. Lena Grot,
  10. Michał Skrzypczak.

Galeria foto z Koncertu Noworocznego - 04.01.2017 r.

W dniu 4 stycznia 2017 roku ( środa) o godz. 16:30 odbył się Koncert Noworoczny

       

       

   

Lista uczniów wyróżniających się w nauce w I semestrze
w r.szk. 2016 / 2017 o średniej powyżej 4+ ( 19 pkt.)

Nazwisko ucznia
Klasa
Średnia ocen
Bartela Miłosz klasa I /65- (21,00 pkt.)
Bednarek Miłosz klasa I /65- (21,33 pkt.)
Gershtein Lev klasa I /65- (21,00 pkt.)
Grot Lena klasa I /65- (21,25 pkt.)
Hofman Oscar klasa I /64+ (20,66 pkt.)
Olszewska Annaklasa I /65 (22,00 pkt.)
Pacholczyk Maja klasa I /64+ (20,66 pkt.)
Sikorski Krzysztof klasa I /64+ (20,66 pkt.)
Sowiński Wojciech klasa I /65- (21,00 pkt)
Zalewska Natalia klasa I /65- (21,33 pkt.)
Zgoda Krzysztofklasa I /65- (21,66 pkt.)
Krzymińska Roksana klasa II /6 5- (21,00 .pkt.)
Łopata Lena klasa II /6 4+ (20,00 pkt.)
Łukasik Agataklasa II /64+ (20,50 pkt.)
Maląg Aleksander klasa II /6 5- (21,00 pkt.)
Obidoska Malenaklasa II /6 4+ (20,00 pkt.)
Ślązak Anna klasa II /6 5 (22,33 pkt.)
Trębska Małgorzataklasa II /6 5- (21,00 pkt.)
Wrzesińska Urszulaklasa II /6 4+ (20,50 pkt.)
Beta Kornelklasa III /64+ (20,00 pkt.)
Dobrski Wojciech klasa III /64+ (19,33 pkt.)
Franek Karolina klasa III /64+ (20,66 pkt.)
Maćczak Adamklasa III /65- (21,00 pkt.)
Prośniak Krystyna klasa III /64+ (19,25 pkt.)
Przywara Maja klasa III /65 (22,33 pkt.)
Stępień Mariaklasa III /64+ (20,66 pkt.)
Banaszkiewicz Martynaklasa IV /65- (21,20 pkt.)
Firaza Alicjaklasa IV /65- (21,75 pkt.)
Iżel Weronikaklasa IV /64+ (19,33 pkt.)
Mączkowska Barbaraklasa IV /65- (21,00 pkt.)
Tomaszewski Aleksklasa IV /65 (22,66 pkt.)
Trębska Ewaklasa IV /65 (23,00 pkt.)
Urbańska Patrycja klasa IV /65 (22,75 pkt.)
Kaźmierczak Gabrielaklasa V /65- (21,50 pkt.)
Magielski Wiktorklasa V /64+ (20,75 pkt.)
Różalska Zuzanna klasa V /64+ (20,25 pkt.)
Sobczyński Daniel klasa V /65- (21,75 pkt.)
Stępnik Jakubklasa V /64+ (20,33 pkt.)
Marszałek Amelia klasa VI /6 4+ (20,75 pkt.)
Nowicka Melody klasa VI /6 4+ (19,75 pkt.)
Schűlde - Jagiełło Nadia klasa VI /6 4+ (19,33 pkt.)
Sulgostowski Maciejklasa VI /6 4+ (19,00 pkt.)
Wodziak Hubert klasa VI /6 5- (21,00 pkt.)
Kasprzyk Paulinaklasa I/45- (21,00 pkt.)
Matuszewski Jan klasa I/44+ (19,50 pkt.)
Kwiatkowski Tymoteusz klasa I/45- (21,50 pkt.)
Dembińska Laura klasa II/44+ (19,50 pkt.)
Janaszkiewicz Zofiaklasa II/44+ (19,25 pkt.)
Pękala Martaklasa II/45- (21,75 pkt.)
Skrzypczak Weronikaklasa II/45- (21,75 pkt.)
Skrzypczak Michał klasa II/45 (22,00 pkt.)
Wojciechowska Mariaklasa II/45 (22,00 pkt.)
Bassendowski - Kisiel Filip klasa III/44+ (19,00 pkt.)
Kolecki Filipklasa III/45- (21,00 pkt.)
Andrzejkowicz Aleksandra klasa IV/45- (21,66 pkt.)
Jędrzejczak Aleksandra klasa IV/44+ (19,00 pkt.)
Kais Michał klasa IV/45- (21,00 pkt.)

Ocenę 5 + otrzymali uczniowie:

Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
Przywara Maja klasa III/6 gitara: 5+ (24 pkt.)
Banaszkiewicz Martyna klasa IV/6 audycje muzyczne:5+ (24 pkt.)
Tomaszewski Aleks klasa IV/6kształcenie słuchu:5+ (24 pkt.)
Trębska Ewa klasa IV/6kształcenie słuchu:5+ (24 pkt.)
audycje muzyczne:5+ (24 pkt.)
Urbańska Patrycja klasa IV/6kształcenie słuchu:5+ (24 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

G R A T U L U J E M Y

XVI Prezentacje Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu

W dniach 17-18 marca 2017 r. ( piątek - sobota) w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbyly się
XVI Prezentacje Miniatur Skrzypcowych, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego.

       

       

     

G R A T U L U J E M Y

Koncert "Wiosenne impresje" - 20.03.2017 r.

W dniu 20 marca 2017 r. o godz. 16:00 ( poniedzialek) odbył się koncert pt. "Wiosenne impresje", w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły.

       

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

Godzina 16:00 - występy dzieci młodszych

L.p.ProgramWykonawcaPrzygotowanie
1Inscenizacja ruchowa do melodii ludowejdzieci 3-4 letnie ze Szkoły Talentów Małgorzata Zwolińska
2"Kłótnia" piosenka z inscenizacją ruchowądzieci 5-6 letnie ze Szkoły Talentów Małgorzata Zwolińska
3"Taniec" piosenka z inscenizacją ruchową kl. III c.6-letniego ze Szkoły Muzycznej Małgorzata Zwolińska

PRZERWA

Godzina 17:00 - występy dzieci starszych

L.p.ProgramWykonawcaPrzygotowanie
1T.Stachak: "Tęsknota wędrowca"Krzysztof Sikorski - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
2S.Eythorsson: "When snow is frozen" Wojciech Sowiński - gitara kl. I/6Marek Wysocki
3L.Boccherini: "Menuet A-dur" Natalia Zalewska - flet kl. I/6 Przemysław Wiśniewski
4S.Eythorsson: "New Day" Aleksander Maląg - gitara kl. II/6 Marek Wysocki
5W.A.Mozart: "Pieśń pastuszka" Weronika Jankowska - flet kl. II/6 Przemysław Wiśniewski
6Ch.W.Gluck: "Wesoły taniec" Agata Łukasik - flet kl. II/6 Przemysław Wiśniewski
7C.Böhm: "Taniec słowiański" Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
8J.Garścia: "Przygotowanie kimona na Święto Nowego Roku" Maria Stępień - fortepian kl. III/6 Małgorzata Drzewicka
9M.Shak: "Taniec" Filip Majchrzak - gitara kl. III/SMarek Wysocki
10A.Vivaldi: "Koncert G-dur nr 3 op.3" Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6Janusz Karpiński
11M.Shak: "Zjawa" Maja Przywara - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
12 G.A.Bresscianello: "Menuet" Adam Maćczak - gitara kl. III/6 Katarzyna Stępień
13A.Rowley: "W krainie kransnoludków" Kornel Beta - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
14H.Lemoine: "Etiuda As-dur" Aleks Tomaszewski - fortepian kl. IV/6 Barbara Weber
15 J.Garścia: "Wariacje g-moll op.26 na temat melodii ludowej" Ewa Trębska - fortepian kl. IV/6 Tadeusz Kawczyński
16M.Gąsieniec: "Taniec hiszpański" Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
Maja Przywara - gitara kl. III/6Marek Wysocki
17W.L.Gillock: "Miniatura w dawnym stylu"Maria Wojciechowska - fortepian kl. II/4 Barbara Weber
18 A.Wrońsk: "Mazurek" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
19T.Stachak: "Tango pizzicato" Michał Skrzypczak - gitara kl. II/4 Katarzyna Stępień
20W.A. Mozart: "Air de cherubin" Maksymilian Graczyk - flet - Studium Przemysław Wiśniewski
21A.Piazzolla: "Adios nonino" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
Hubert Wodziak - fortepian kl. VI/6Jakub Kamiński
22Ch.Dancla: "Temat z wariacjami" op.6 nr1 Wiktor Magielski - skrzypce kl. V/6 Joanna Góras
23M.Shak: "Agava" Barbara Mączkowska-skrzypce kl. IV/6Janusz Karpiński
Gabriela Kaźmierczak-klarnet kl. V/6Elżbieta Stańczak
Daniel Sobczyński-gitara kl. V/6Marek Wysocki
24C.Saint-Saëns: "Łabędź" Jakub Stępnik - fortepian kl. V/6Barbara Weber
25O.Rieding: "Concertino a-moll w stylu węgierskim" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
26 M.Glinka: "Wariacje a-moll" Gabriela Kaźmierczak - fortepian kl. V/6Barbara Weber
27W.F.Bach: "Sonata e-moll cz.I" Jolanta Borowska - flet Przemysław Wiśniewski
28A.Vivaldi: "Koncert fletowy op. 10nr 3 RV 428 cz. I. Allegro"Robert Borowski - flet Przemysław Wiśniewski
29G.Rossini: "Wariacje D-dur"Wojciech Jankowiak - klarnetElżbieta Stańczak
Akompaniament"p. Malgorzata Drzewicka
p. Małgorzata Zając
p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu "Wiosenne impresje" - 20.03.2017

W dniu 20 marca 2017 r. o godz. 16:00 ( poniedzialek) odbył się koncert pt. "Wiosenne impresje", w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły.

       

       

       

       

       

       

   

Koncert Szkoła Miastu - 28.03.2017

W dniu 28 marca 2017 r. ( wtorek) o godz. 17:30 w Filharmonii Łódzkiej w Łodzi , ul. Narutowicza 20/22, odbył się koncert z cyklu "SZKOŁA-MIASTU", w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

  

Przestawiamy program tej uroczystości

       

Program

L.p.ProgramWykonawcaPrzygotowanie
1O.Rieding: "Concertino a-moll w stylu węgierskim"Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
2C.Böhm: "Taniec słowiański"Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
3A.Rowley: "W krainie krasnoludków" Kornel Beta - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
4J.Garścia: "Przygotowanie kimona na Święto Nowego Roku" Maria Stępień - fortepian kl. III/6 Małgorzata Drzewicka
5 H.Lemoine: "Etiuda As-dur" Aleks Tomaszewski - fortepian kl. IV/6 Barbara Weber 
6M.Shak : "Zjawa" Maja Przywara - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
7M.Gąsieniec: "Taniec hiszpański" Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
8J.Garścia : "Wariacje g-moll op.26 na temat melodii ludowej" Ewa Trębska - fortepian kl. IV/6 Tadeusz Kawczyński
9T.Stachak : "Tango pizzicato" Michał Skrzypczak - gitara kl. II/4 Katarzyna Stępień
10Ch.Dancla: "Temat z wariacjami op.6 nr 1" Wiktor Magielski - skrzypce kl. V/6 Joanna Góras
11C.Saint-Saëns : "Łabędź" Jakub Stępnik - fortepian kl. V/6 Barbara Weber
12 W.A.Mozart: "Air de cherubin" Maksymilian Graczyk - flet kl. III/4 Przemysław Wiśniewski
13M.Glinka : "Wariacje a-moll" Gabriela Kaźmierczak- fortepian kl. V/6 Barbara Weber
14A.Piazzolla: "Adios nonino" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6 Janusz Karpiński
15A.Vivaldi : "Koncert fletowy op. 10 nr 3 RV 428 cz. I. Allegro" Robert Borowski - flet Przemysław Wiśniewski
16G.Rossini : "Wariacje D-dur" Wojciech Jankowiak - klarnet Elżbieta Stańczak
Akompaniamentp. Jakub Kamiński

L.p.ProgramWykonawcaSzkola
1F. Liszt: "Liebestraum" Małgorzata Drzewicka - fortepian SSM I st. Łódź
2F.Moreno Torroba: " Torija" Katarzyna Stępień - gitara SSM I st. Łódź
N.Coste: "Etiuda nr 7"
3 P. Taffanell: "Andante Pastoral"Przemysław Wiśniewski - flet SSM I st. Łódź
Jakub Kamiński - fortepian SSM I st. Łódź
4Fr. Chopin : "Scherzo b-moll op.31" Marcin Kawczyński - fortepian Ak. Muz. Łódź

Galeria foto z Koncertu "Szkoła - Miastu" - 28.03.2017 r.
z Dziennika Łódzkiego

Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wł. Szpilmana w Łodzi wystąpili we wtorek,
28 marca 2017 r. , w sali kameralnej Filharmonii Łódzkiej.

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Astora Piazzolli czy Antonio Vivaldkiego.

W roli wykonawców zobaczyliśmy m.in. ucziów klas II-VI szkoły.

       

       

       

       

Galeria foto z Koncertu "Szkoła - Miastu" - 28.03.2017 r.

W dniu 28 marca 2017 r. ( wtorek) o godz. 17:30 w Filharmonii Łódzkiej w Łodzi , ul. Narutowicza 20/22, odbył się koncert z cyklu
"SZKOŁA-MIASTU", w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły .

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości.

       

       

       

       

III Wojewódzki Konkurs dla Instrumentów Smyczkowych
w Kielcach

W dniu 24 kwietnia 2017 r. ( poniedziałek) odbył się III Wojewódzki Konkurs dla Instrumentów Smyczkowych
w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół muzycznych I stopnia cyklu 6-letniego i 4-letniego w specjalnościach:
  1. skrzypce,
  2. altówka,
  3. wiolonczela,
  4. kontrabas.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego.

       

       

       

       

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Tańce świata"

W dniach 26 - 27 kwietnia 2017 r. ( środa - czwartek) w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku odbyły się
VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Tańce świata"

Przesłuchania miały formę konkursu.

Przewodniczącego Jury i członków komisji oceniającej uczestników powołał Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Z naszej szkoły udział wzięły udział uczennice z kl. II i IV cyklu 6-letniego
  1. Anna Ślązak
  2. i Patrycja Urbańska

        

        

XVIII Konkurs Skrzypcowy w Żywcu 2017

W dniu 08.05.2017 r. ( poniedziałek) odbył się XVIII Konkurs Skrzypcowy w Żywcu. Konkurs został zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im.Witolda Rowickiego w Żywcu pod patronatem Wizytatora Regionu Małopolskiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III cyklu 6-letniego szkół muzycznych I stopnia.

     

     

IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Bajeczna Miniatura" 2017 w Elblągu

W dniach 11 - 13 maja 2017 roku ( czwartek - sobota) odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Bajeczna Miniatura".

Konkurs przeznaczony został dla uczniów szkół muzycznych I stopnia i odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

W tym Konkursie wzięły udział uczennice naszej Szkoły Muzycznej:
  1. Anna Ślązak - skrzypce kl. II/6
  2. oraz Patrycja Urbańska - skrzypce kl. IV/6

   

     

     

     

XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
"Janko Muzykant" w Sochaczewie

W dniach 15 - 16 maja 2017 r. ( poniedziałek - wtorek)) odbył się XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant"

Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fr. Chopina w Sochaczewie.

W skład Jury weszli :
  1. przewodnicząca - prof. Magdalena Szczepanowska,
  2. prof. Maria Orzechowska,
  3. prof. Mieczysław Szlezer,
  4. prof. Marek Szwarc.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II cyklu 6-letnigo Ania Ślązak.

   

     

V Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej 2017

W dniach 18-19 maja 2017 r. ( czwartek - piątek) odbył się V Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej
w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

Konkurs odbył się w 2-ch kategoriach:
  1. Soliści
  2. i zespoły gitarowe

W konkursie mogą wzięli udział uczniowie wszystkich szkół muzycznych I stopnia z terenu całego kraju.

Przesłuchania konkursowe były otwarte dla publiczności.

W każdej z grup jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

Nagrody miały charakter rzeczowy, finansowy bądź inny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  1. Maja Przywara z klasy III cyklu 6-letniego
  2. oraz Michał Skrzypczak z klasy II cyklu 4-letniego

Koncert Święto Rodziny" 2017

W dniu 2 czerwca 2017 r. o godz: 17:00 odbył się uroczysty koncert "Święto Rodziny" .

       

Przedstawiamy program tej uroczystości:

PROGRAM

Program
Wykonawca
Przygotowanie
M.Carcassi: "Andantino" Anna Olszewska - gitara kl. I/6 Wiesław Kondraciuk
A.Diabelli: "Rondino" Wojciech Sowiński - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
K.Druszkiewicz : "Polka"Krzysztof Zgoda - fortepian kl. I/6 Barbara Weber
G.Ph.Telemann: "Gawot"
T.Stachak : "Latawiec" Jan Kucharek- Studium -gitara kl. I Leszek Mrózek
Melodia ludowa Julia Rosiak - flet kl. I/6 Przemysław Wiśniewski
T.Stachak: "Na hulajnodze" Miłosz Bartela - gitara kl. I/6 Leszek Mrózek
Melodia ludowa Filip Szymański- Studium - gitara kl. I Leszek Mrózek
T.Stachak: "Wesoły walczyk" Joanna Sochacka - gitara kl. I/6 Wiesław Kondraciuk
Paul Harris : "Break Dance" Miłosz Bednarek - klarnet kl. I/6 Elżbieta Stańczak
I.Berkowicz : "Etiuda C-dur" Lena Grot - fortepian kl. I/6 Aleksandra Mrózek
J.Kűfner : "Andantino" Krzysztof Sikorski - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
S.Joplin : "The Entertainer" Natalia Zalewska - flet kl. I/6 Przemysław Wiśniewski
H.Gnesina: "Etiuda D-dur" Małgorzata Trębska - fortepian kl. I/6 Tadeusz Kawczyński
M.Biskupska: "Leniwy miś"Krystyna Prośniak - fort.dod. 1 r.nauki Małgorzata Drzewicka
Sperontes: "Starodawna piosenka" Zuzanna Różalska - fort.dod. 1 r.nauki Małgorzata Drzewicka
A.Łasko: Zbiór "Fortepian 1-sza klasa": "Pierwszy deszczyk" Weronika Skrzypczak - fort.dod. 1 r.n. Małgorzata Drzewicka
M.Biskupska: "Blues drzemiącego hipopotama"Michał Skrzypczak - fort.dod. 1 r.nauki Małgorzata Drzewicka
H.Berens : Etiuda C-dur Lena Łopata - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
I.Berkowicz : "Etiuda C-dur" Roksana Krzymińska - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
G.Ph. Telemann : "Allegro"Malena Obidoska - fortepian kl.II/6 Tadeusz Kawczyński
J.Kuhlau : "Menuet"Urszula Wrzesińska - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
G.Ph. Telemann : "Gawot" Maciej Sikorski - fortepian kl. I/4 Tadeusz Kawczyński
A.Tansman: "Gram dla mamy"Jan Matuszewski - fortepian kl. I/4 Barbara Weber
F.Kuhlau : "Wariacje G-dur op.42" Paulina Kasprzyk - fortepian kl. I/4 Barbara Weber
F.Carulli : "Walc C-dur" Chelsea Pazoła - gitara kl. I/4 Leszek Mrózek
C.Reinecke: "Scherzino z sonatiny C-dur"Tymoteusz Kwiatkowski - fortep. kl. I/4 Barbara Weber
A.Łasko: "Pogoda w kratkę", "Samba" Oliwia Hanysz - fortepian kl. I/4 Małgorzata Drzewicka
M.Shak : "Etiuda" Maja Przywara - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
P.Nuttal : "Mamba" Karolina Franek - gitara kl. III/6 Wiesław Kondraciuk
F.Christofferson : "Dwie Miniatury" Maciej Suwała - klarnet kl. III/6 Elżbieta Stańczak
C.Czerny: "Etiuda F-dur" Artur Zheng - fortepian St. Barbara Weber
C.Saint-Saëns : "Łabędź" Edward Zheng - fortepian St. Barbara Weber
Eric Thiman : "Flood Time" Kacper Tomassy - fortepian kl. I/4 Aleksandra Mrózek
Akompaniament: p.Małgorzata Drzewicka
p.Aleksandra Mrózek
p.Jakub Kamiński

Z okazji "Święta Rodziny"
wszystkim Dzieciom, Rodzicom
Dziadkom oraz Opiekunom
spełnienia wszystkich marzeń
życzą
pedagodzy i dyrekcja
cznej szkoły Muzycznej I st.
Im. Wł.Szpilmana w Łodzi

Galeria Foto z Koncertu "Święto Rodziny" 2017

W dniu 2 czerwca 2017 r. o godz: 17:00 odbył się uroczysty koncert "Święto Rodziny" .

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

       

       

       

       

       

       

       

XVIII Międzynarodowy Konkurs "Moje inspiracje muzyczne"

W dniach 5 - 6 czerwca 2017 r. ( poniedzialek - wtorek) odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs "Moje inspiracje muzyczne"

Konkurs odbył się w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. im.Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie.

Konkurs odbył się w 4-ch kategoriach wiekowych:
  1. Grupa I - uczniowie klas I - II cyklu 6-letniego oraz klasy I cyklu 4-letniego.
  2. Grupa II - uczniowie klas III i IV cyklu 6-letniego i klasy II cyklu 4-letniego.
  3. Grupa III - uczniowie klas V i VI cyklu 6-letniego i klasy III i IV cyklu 4-letniego.
  4. Grupa IV - zespoły jednorodne (od duetu do sekstetu) oraz zespoły kameralne.

Nasza Uczennica Anna Ślązak - skrzypce zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.

       

Serdecznie gratulujemy !!!

Lista uczniow wyrożniających się w nauce w II semestrze
r.szk. 2015/2016 o średniej powyżej 4 + (20 pkt.)

L.p.
Nazwisko ucznia
Klasa
Średnia ocen
1Bartela Miłosz klasa I /65 (22,00 pkt.)
2Bednarek Miłosz klasa I /65- (22,33 pkt.)
3Grot Lenaklasa I /65- (21,00 pkt.)
4Hofman Oscar klasa I /64+ (19,00 pkt.)
5Olszewska Annaklasa I /6 5 (22,00 pkt.)
6Pacholczyk Majaklasa I /6 4+ (20,00 pkt.)
7Sikorski Krzysztof klasa I /65- (21,00 pkt.)
8Sochacka Joanna klasa I /64+ (19,66 pkt.)
9Sowiński Wojciech klasa I /65- (21,00 pkt.)
10Zalewska Natalia klasa I /65 (22,00 pkt.)
11Zgoda Krzysztofklasa I /6 5 (22,00 pkt.)
12Krzymińska Roksanaklasa II /6 4+ (19,33 .pkt.)
13Łopata Lenaklasa II /65- (21,75 pkt.)
14Łukasik Agataklasa II /64+ (20,00 pkt.)
15Maląg Aleksanderklasa II /65 (22,25 pkt.)
16Obidoska Malena klasa II /6 4+ (20,33 pkt.)
17Ślązak Annaklasa II /65 (23,66 pkt.)
18Trębska Małgorzataklasa II /65- (22,00 pkt.)
19Wrzesińska Urszulaklasa II /65- (21,00 pkt.)
20Beta Kornelklasa III /65- (21,66 pkt.)
21Dobrski Wojciechklasa III /64+ (19,66 pkt.)
22Franek Karolina klasa III /64+ (20,66 pkt.)
23Maćczak Adamklasa III /65 (22,00 pkt.)
24Przywara Majaklasa III /65 (23,33 pkt.)
25Stępień Mariaklasa III /65- (21,33 pkt.)
26Banaszkiewicz Martynaklasa IV /65- (21,20 pkt.)
27Firaza Alicja klasa IV /65 (23,00 pkt.)
28Iżel Weronikaklasa IV /64+ (20,66 pkt.)
29Mączkowska Barbaraklasa IV /6 5- (21,50 pkt.)
30Tomaszewski Aleksklasa IV /65 (23,33 pkt.)
31Trębska Ewaklasa IV /65 (23,66 pkt.)
32Urbańska Patrycja klasa IV /65 (23,75 pkt.)
33Stępnik Jakubklasa IV /65- (21,33 pkt.)
34Kaźmierczak Gabriela klasa V /65- (22,25 pkt.)
35Magielski Wiktor klasa V /65- (22,00 pkt.)
36Różalska Zuzanna klasa V /65- (22,50 pkt.)
37Sobczyński Danielklasa V /65- (22,25 pkt.)
38Marszałek Amelia klasa VI /6 4+ (19,25 pkt.)
39Nowicka Melodyklasa VI /6 5- (22,00 pkt.)
40Sulgostowski Maciej klasa VI /6 5- (21,00 pkt.)
41Wodziak Hubert klasa VI /6 4+ (20,66 pkt.)
42Hanysz Oliwiaklasa I/44+ (20,00 pkt.)
43Kasprzyk Paulina klasa I/4 5- (22,50 pkt.)
44Kwiatkowski Tymoteuszklasa I/45- (22,00 pkt.)
45Tomassy Kacper klasa I/45- (22,00 pkt.)
46Dembińska Lauraklasa II/4 4+ (20,75 pkt.)
47Janaszkiewicz Zofia klasa II/44+ (19,50 pkt.)
48Skrzypczak Weronika klasa II/4 5 (23,25 pkt.)
49Skrzypczak Michał klasa II/45+ (24,00 pkt.)
50Kolecki Filipklasa III/45- (22,00 pkt.)
51Andrzejkowicz Aleksandra klasa IV/4 5- (22,33 pkt.)
52Jędrzejczak Aleksandra klasa IV/4 4+ (19,00 pkt.)
53Kais Michał klasa IV/4 5- (22,66 pkt.)

Ocenę 5 + (24 pkt.) lub 6 (25 pkt.) otrzymali uczniowie:

L.p.
Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
1Ślązak Anna klasa II/6skrzypce: 6 (25 pkt.)
2Łopata Lena klasa II/6zespół wokalny:6 (25 pkt.)
3Maląg Aleksander klasa II/6zespół wokalny:6 (25 pkt.)
4Przywara Majaklasa III/6gitara: 5+ (24 pkt.)
5Banaszkiewicz Martyna klasa IV/6 audycje muzyczne:5+ (24 pkt.)
6Firaza Alicja klasa IV/6 zespół wokalny: 6 (25 pkt.)
7Tomaszewski Aleksklasa IV/6 fortepian: 5+ (24 pkt.)
8Trębska Ewa klasa IV/6 kształcenie słuchu:6 (25 pkt.)
audycje muzyczne:5+ (24 pkt.)
9Urbańska Patrycja klasa IV/6 skrzypce: 6 (25 pkt.)
kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
10Różalska Zuzanna klasa V/6 audycje muzyczne: 6 (25 pkt.)
11Wodziak Hubert klasa VI/6kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
12Skrzypczak Michałklasa II/4 gitara: 5+ (24 pkt.)
kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
audycje muzyczne:6 (25 pkt.)
13Skrzypczak Weronika klasa II/4 kształcenie słuchu:6 (25 pkt.)
audycje muzyczne: 6 (25 pkt.)
14Kolecki Filip klasa III/4audycje muzyczne: 6 (25 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

G R A T U L U J E M Y !!!